Перетворімо сміття на ресурс!
Ситуація з сміттям в Україні просто жахлива : воно всюди - в містах і селах, в лісах та галявинах, на березі річки та на дні озера. Україна 9-та в рейтингу країн з найбільшим обсягом сміття на особу (10,6 тонн). В нас в державі налічується більше 40 тис. сміттєзвалищ, з них тільки 6,5 тис. легальні. Україна успадкувала від СРСР абсолютно безвідповідальну і неефективну систему утилізації та переробки сміття. Утилізація та роздільне сортування перебуває у зародковому стані, незважаючи на спроби Уряду регламентувати цю сферу.
5 причин чому утилізація та роздільне сортування надважливі
- Сортування сміття допомагає зберегти навколишнє середовище. Переробка картонних чи паперових упаковок дозволяє уникнути вирубки дерев. Переробка скла економить пісок. Переробка пластику зменшує споживання нафти. Переробка алюмінію зменшує добування бокситу, породи багатої глиноземом Al2O3 та оксидами заліза.
- Виробництво упаковки споживає більше енергії, ніж її переробка. Вибіркове сортування економить енергію та воду. Згідно з данними Sittomat одна тонна переробленого картону заощаджує еквівалент 1 року споживання енергії для мешканця та 6 місяців споживання води. Одна тонна переробленого скла економить 2 місяці споживання енергії та 8 днів споживання води на одного мешканця. Одна тонна переробленого алюмінію заощаджує 1 рік споживання енергії та 5 місяців споживання води на одного мешканця. Нарешті, 1 тонна переробленої сталі економить жителям еквівалент 9 місяців споживання енергії та 6 місяців споживання води.
- Виробництво упаковки викидає більше парникових газів, що призводить до глобального потепління. Переробка однієї тонни паперу чи картону означає, наприклад, уникнення 270-кілометрової подорожі на автомобілі. Переробка однієї тонни переробленого пластику дозволяє заощадити автомобіль на 15 300 км. Що стосується переробки однієї тонни скла, то це означає уникнення проїзду автомобіля на 3700 км. Сортувати 30 000 тонн матеріалів означає уникнути майже 140 мільйонів кілометрів автомобільних поїздок!
- Одним з найбільших переваг переробки є зменшення розміру наших полігонів. Використовуючи відходи, ми можемо поступово зменшити розмір наших звалищ і кількість забруднень які вони провокують (потрапляння важких металів та хімічних речовин в грунтові води).
- Відповідно до звіту Інституту циркулярної економіки Франції, опублікованого в 2015 році, переробка, відновлення, ремонт речей які вийшли з експлуатації, повторне використання матеріалів, а також екологічний дизайн продукції дозволить створити 440 000 робочих місць у Франції до 2030 року. Ці роботи можуть бути найрізноманітнішими : від простого техніка до посади інженера, вимоги будуть різноманітні.
Сліди людської життєдіяльності всюди і ми прагнемо мінімізувати їх та перетворити на ресурс.
Опис проєкту
Ми переконані, що Україна буде однією з найчистіших країн Світу. А також хочемо створити систему утилізації та вторинного використання сміття, перетворивши його на ресурс та мотор для української економіки.
Одним з наших приорітетів є ідентифікація нелегальних звалищ на території громад чи їх периферій. Ми плануємо організовувати та фінансувати системні прибирання сміття з цих нелегальних сміттєзвалищ, сортуючи та направляючи сміття на переробку. Україна повинна вражати своєю чистотою та системою переробки сміття.
Іншим аспектом нашого проекту є створення пілотних проектів пунктів збору батерейок з метою подальшої їх утилізації. Ось 3 причини, які ілюструють важливість переробки батарейок :
- Уникнення розсіювання в природі важких металів, які виявляються дуже токсичними для людей, тварин або навколишнього середовища.
- Зменшення споживання рідкісних природних ресурсів, таких як залізо, цинк і нікель
- Переробити сплави та метали (сталь, феромарганець), які використовуються в багатьох галузях промисловості
Ці пілотні проекти будть облаштовані в громадських місцях (магазини, ринки, учбові чи релігійні заклади). Мета створити пілотний проект, протестувати його в реальному житті та підготувати до поширення. Всі зібрані батерейки будуть направлені на переробку в країни Європи (Румунії чи Франції).
Задля ефективної реалізації цих проектів ми також будемо проводити педагогічні, комунікаційні та заохочуючі заходи. Це необхідно для того, щоб місцеве населення було належним чином проінформовано і долучилося до даного проєкту.
Якщо ви є нашим однодумцем і теж переконані у важливості цього проєкту, приєднуйтесь і підтримайте фінансово чи записавшись до наших лав як волонтер.