Не спалюй, а компостуй !
Відсутність в Україні сортування біосміття від інших небіорозчинних відходів спричинює непридатність сміття ні до переробки, ні до компостування. Чераз це ураїнські сміттєзвалища переповнені біосміттям, котрого можна було б уникнути ,перетворивши його на біодобрива для покращення родючості грунту.
Більш того, щовесни і щоосені українці масово спалюють опале листя, сухі гілки та суху траву. Ця стара звичка є надзвичайно шкідливою для навколишнього середовища та джерелом забруднення повітря.
Чому не можна спалювати опале листя, суху траву чи гілки?
- Це протизаконно. Розмір штрафу за спалене листя становить від 3060 грн.
- Забруднення повітря : виділяється пил, чадний газ (1 тонна листя виділяє 30 кг. чадного газу), оксид азоту, важкі метали, канцерогенні сполуки бензапіренів
- Шкода здоров'ю людини : респіраторні захворювання, алергії, астми, підвищений ризик виникнення ракових пухлин
- Зниження родючості ґрунту : знищення гумусу, комах котрі беруть участь у творенні ґрунту, мікроорганізмів та рослинності
- Сприяння зміні клімату через додаткові викиди парникових газів в атмосферу
- Руйнація гнізд та місць кладки яєць
- Знищення тварин : зайці, їжаки, дрібні гризуни, земноводні і змії згорають живцем під час пожеж або потім від нестачі їжі
- Спалені рослини є джерелом харчування для інших тварин. Їхнє спалення призводить до збіднення видового складу рослинності (замість різнотрав'я бур'яни)
Опис проєкту
Метою нашого проекту є мінімізувати спалювання опалого листя, трави, гілок та іншої органіки завдяки пропаганді використання практик дробіння гілок та компостування. Для цього ми постачатимемо безоплатно спеціальні контейнери для виготовлення компосту та методички всім охочим, хто виявить бажання. Щоб отримати комопостер необхідно записатись на нашому сайті або через наші соціальні мережі. Завдання - виготовити пробну серію компостерів та розробити методички.
Для дробіння гілок ми закупили дробарку, котру надаватимемо всім охочим, котрі подадуть офіційний запит через наш сайт чи наші соціальні мережі.
Компостування єдиний і безпечний метод боротьби з опалим листям. Цей процес дуже популярний в Європі, він перетворює суху рослинність на екологічне добриво.
Компост поліпшує структуру ґрунту, а також сприяє розмноженню дощових червів, діяльність яких дуже корисна для рослин. Утилізація органічних речовин шляхом компостування не забруднює довкілля.
В рамках цього проекту ми створимо прототипи компостерів в різних розмірах (індивідуальні, громадські) та дробарок, котрі будемо виробляти в Україні, залучаючи місцевий бізнес або формуючи його.
Задля пропаганди технік компостування та дробіння біомаси, ми проводитимемо педагогічну та комунікаційну роботу на місцевому рівні.
Якщо ви є нашим однодумцем і теж переконані у важливості цього проєкту, приєднуйтесь і підтримайте фінансово чи записавшись як волонтер для тестування компостерів чи дробіння гілок.